Štace

3.7.2010 Řemdich paní Kateřiny - Trocnov

Opět extrém! Po tom, co sme se tu minulej rok čvachtali po kolena v bahně, letos sme se v Trocnově Bizonsušili jak slanečci. Prostě pažák! Ale jak říkal můj děda, lepčí koukat z tepla než ze zimy. No a ještě změna, hrálo se jenom jeden den, v sobotu. A myslím, že to tak bylo lepčí. Už od poledního se začínali trousit první, skalní, návštěvníci, ale většina přišla až k večeru, po koupačce či domácím grilování. Jako první zahrála trhosvinenská kapelka Čtyři Bratři. Jesli něco stojí za zmíňku, samozřejmě mimo Spanilky, tak jsou to právě oni. Desetiletej bubeník, dvanáctiletej basák a tak dále a hlavně perfektní muzikantský provedení mi nahání husí kůži. Jednou nás tidle klucí strčí do kapsy. Držím jim palce a těším se, až začnou hrát taky nějaký vlastní věci. Po nich nastoupili Pytel Blech z Třeboňě. Na holky sem se docela těšil a to se mi vymstilo. Nevím, měl sem pocit, že ta jejich muzika je nějaká rozhádaná, prostě když sem je slyšel před rokem, bylo to skvjelý, a čekal sem nějakej posun zase o kousek výš, .... mno, další kapelka byla také "mladá", složená ze starejch známejch muzikantů. Kdo jinej než Sousedovy Koberečci. Kluky znám už dlouho a byl se na jejich novou kapelku "Koberečky" zvědavej. Jo, jo, nezklamali. Drží se pořád svýho tvrdýho rocku, řek bych až téměř metalu. Precizně zahraný a i díky atraktivní zpěvačce si svý publikum určitě najdou. Prasklej Jogurt, neustále se zlepšující budějcká kapelka. Kluky mám rád, hrajou pěkně a hlavně Spanilá Jízdasvoje vlastní věci, čehož si cením asi nejvíc. Sou fakt dobrý. Noise Butique, další známá budějcká smečka. Opět v precizním provedení. Jako další měli vystoupit Tunell, oblíbená kapelka na kterou sem se nejvíc těšil. Boužel, některý členové (člen?) dali přednost lukrativnějšímu vystoupení a "charitě" v Trocnově dali valem. Dost mě to mrzelo, mám je moc rád, ale je to jejich problém. Vo tom jak sme hráli my, Spanilá Jízda snad ani není třeba psát. Po celou dobu to bylo v Trocnově takový vláčný, ale moje manželka povídá, neboj, počkej až budete hrát vy! A vopravdu, hnedka s prvníma tónama našich novejch věcí se většina přítomných nahrnula k pódijum a pařili a pařili. Byl to krásnej důkaz toho, že starej dobrej bigbít pořád žije. Měli jsme fšichni z vaší podpory krásnej teplej pocit na srci a moc vám za to děkujeme a slibujeme že uděláme vše pro to, aby to příště bylo ještě lepší a silnější. Díky moc všem!!! Jako poslední vystoupila pražská panková kapela Apple Juice. Taky s perzonálníma problémama, možná k dobru, měli bubeníka s Plexis a hráli fakt super. Toliko k telošnímu festivalu v Trocnově. Díky moc všem kdo ste přišli, díky moc Bizonovi za skvjelej zvukařskej servis a příští rok zase na viděnou.

 

22.6.2010 Velbloud - Club§café

Trošku nezvykle, ve čtvtek, sme vyrazili do Velblouda v Budějcích. Hráli sme na pozvání skupiny Prasklej Jogurt, který tímto děkujem. "Bloud" - malej příjemnej klubíček, je tady taková domácí atmosféra. I přesto, že nebylo zrovna narváno, tak velmi mladý návštěvníci dokázali vytvořit krásnou pohodičku a nad celým klubem vysel skvjelej rokenrolovej smog. Po pravdě řeceno, už dlouho se mi nikde nehrálo tak fajn. Černej puntík si vysloužil barman, za nechutně teplý pivo. Pro příznivce zlatavýho moku by bylo určitě lepčí, kdyby teplej byl barman, hlavně aby pivko bylo ze sedmýho schodu. Ale jinak vše OK. Děkujeme budějcký omladině za pěkné reakce na naše songy a doufáme, že se potkáme i na jinejch akcích. No, a ještě jednou díky Jogurtům za pozvání.

29.5.2010 Lišov, narozeninová párty na hřišti

Tak v sobotu sme na pozvání lišovskejch domorodců, hráli velkou narozeninovou párty na hřišti. Počasí bylo perfektní, tak už sme jen byli netrpělivý, jak klapne fšechno vostatní. A klaplo to skvěle! Že místní borci nejsou žádný troškaři a že tu neumřeme hlady bylo jasný hnedka při příjezdu. Prasce co se točilo na vohni bylo velký jako to, co před vánocema píchám na jitrnice a jelita. Se zásobama piva a kořalek to bylo stejný. Takže zázemí super. Scházelo jen vybalit naše nádobíčko a dát se do práce. Začali sme hrát kolem vosmý. No, spočátku byli lidičky trocha rozvážný, neznali naše vlastní věci, ale náš domáci rokec nenechal snad nikoho na pochybách a spřibejvejcíma dávkama alkoholu to fungovalo jako na ejsídysí. Ani nevím, do kdy sme hráli, domu sem se dostal něco po půl čtvrtý ráno. Akce byla skvělá, perfektně připravená, tak mi nezbejvá, než jen lišovskej tlupě poděkovat za vynikajcí masíčko a pivečko, zábavu, ale hlavně za pozvání na jejich párty. "Hoši (a holky) děkujeme!"

17.4.2010 Budějcká Rockpárty

Největší přehlídka rockových kapel v Budějcích. Vzhledem k velkýmu množství pocitů (dobrých i špatných) de vo tom napsat pár řádek nebo tři stárnky. Zvolím tu první možnost. Napřed musím poďěkovat Vencovi Toušků za pozvání. Venco moc díky. Nebudu popisovat průběh akce a jednotlivý kapely, měli ste tam bejt. Za zmínku stojí snad jen profesionální vystoupení dědečků z Odyssey, který bylo naprosto úžasný. Pánové, smekám před Váma klobouk a děkuji. Vopačnej pocit mám, když na pódium vyleze kapela, kde sou sice samý výborný muzikanti, ale z 90 - 100 % kopírujou převzatý věci. To se hodí možná na zábavku, ale ne na rockový festival. Muj názor. Toliko krátce z Vltavy. V každým případě to ale byla dobrá akce.

9.4.2010 Doubravice

Doubravice

Zhruba štyry měsíce sme se mrdali jen ve zkušebně a vyrazit mezi lidi už sme potřebovali jako sůl. Vybrat Doubravici jako první letošní kšeft byla dobrá volba. Sme za to vděční Vampírovi, kterej akcičku zorganizoval a pozval nás do jejich útulnýho sálu. Vše bylo jak za starejch časů. Prakticky ve vosum hodin už bylo plně vobsazeno. To bylo moc příjemný a musím říct, že už sme to dlouho nezažili. Výkop byl v devět a už vod první věci to na parketu vařilo. Pouze s malýma pauzama na cigárko a na vychcání sme drtili naše nástroje až do dvou hodin ráno a lidi pařili s náma a bylo to skvělý. K naprosto perfektní atmosféře přispěli nejen úžasný lidičky, ale taky možná i bezprostŕební blízkost muzikantů a publika. Byli sme tam všichni jako jedna parta, prostě super. K velkýmu překvapení nejvíc zapůsobila věc "Jak se máš", při který se kroutili i nohy vod stolů a řvali jí se všema i starouškové z výčepu. To sem měl husí kůži i na prdeli. Mnoho zážitků bylo i po hraní, napřed při balení cajku vypadla Vencovi ze stojanu kytara a praskla v hlavě, no a kdyź si šel Vampír k baru pro pivo, tak ....., no a potom ....., následně .... , chachacha a když .....tak ... .. . Prostě neskutečný, nesmí se to nikde říkat nahlas. Hehe. Byl to mazec. Díky všem kdo ste přišli a taky díky moc Čadisovi za fotky. Takže Doubravice super, určitě se tu někdy zase ukážeme. Ahoój.